"Szczecin i okolice na starych pocztówkach" - 2007

W czwartek 18 września 2008 roku w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu z wielką przyjemnością spotkałem się z kolekcjonerami starych kartek pocztowych oraz z dziennikarzami. Było to pierwsze z serii wielu takich spotkań. Organizatorem był dyrektor Muzeum Paweł Pawłowski, znany mi już z ciekawych prelekcji oraz prezentacji w Niechorzu. Spotkanie trwało ponad 3 godziny, a zakończyło się ciekawą dyskusją oraz poczęstunkiem.


Zaledwie dwa dni później, w sobotę 20 września 2008 roku brałem udział w pierwszych obchodach Dni Sediny w Szczecinie. Impreza miała miejsce na Wałach Chrobrego (Hakenterrasse). Jednym z elementów była ekspozycja moich kartek pocztowych powiększonych do wystawowych rozmiarów. A potem były spotkania z czytelnikami oraz autografy na książkach na stoisku Księgarni "Zamkowej". Serdecznie dziękuję za pomoc! Spotkanie połączyłem ze zbieraniem materiałów do mojej najnowszej książki, która jak wszystko sie uda będzie miała premierę w grudniu 2008 roku. Już teraz serdecznie polecam!


*************************************************************************************************************************************************************************************


We wtorek 22 stycznia 2008 oraz w sobotę 2 lutego 2008 odbyły się kolejne dwa spotkania promocyjne związane z moją nową książką "Szczecin i okolice na starych pocztówkach". Pierwsze z nich odbyło się w największym szczecińskim EMPiKu Galaxy. Drugie w Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu (Gmina Rewal). Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wyjątkowo miłe rozmowy. Pojawiły się też kolejne notatki w prasie i wywiady radiowe.

Jeżeli są Państwo zainteresowani spotkaniem oraz multimedialną prezentacją tego jak kiedyś wyglądał Szczecin to proszę o kontakt drogą mailową. Pocztówki kryją wiele tajemnic. Niektóre z nich mogę Państwu zdradzić :)

To tylko mała część tego co udało się zrobić. Jeszcze raz serdecznie dziękuję!


*************************************************************************************************************************************************************************************


W piątek 14 grudnia 2007, w Księgarni Zamkowej przy Pl. Hołdu Pruskiego 8, tuż po 17.00 rozpoczęło się spotkanie promocyjne mojej kolejnej książki. Ponownie byłem bardzo miło zaskoczony dużą grupą osób, które zechciały poświęcić swój czas i przyjść na specjalnie przygotowany pokaz wybranych pocztówek.

Zobacz plakat (linie tramwajowe i księgarnie), billboard oraz mobil.


     
 Plakat reklamowy  Bilboard i mobil


Już tradycyjnie prezentacja zaczęła się z pewnym opóźnieniem bowiem tuż na samym poczatku, grupa chętnych ustawiła się w kolejce po autografy! Jedni stali więc w długiej kolejce po zakup książki i pamiątkowy wpis, inni cierpliwie czekali na pokaz pocztówek. Rozmowy trwały ponad 2 godziny. Byłem szczęśliwy ponieważ na spotkanie przyszli również wybitni szczecińscy kolekcjonerzy oraz grupa reprezentująca doskonały portal sedina.pl.

Dziękuję też miłej obsłudze księgarni Zamkowa za pomoc i życzliwość.


 • Muzeum w Kołobrzegu.
  Muzeum w Kołobrzegu.
  18.00 początek.
 • Autografy po spotkaniu, w sumie trzy godziny.
  Autografy po spotkaniu, w sumie trzy godziny.
  Było super.
 • Szczecin. Dni Sediny.
  Szczecin. Dni Sediny.
  Kartka z pływalni.
 • "Deutschland" na zdjęciu Maxa Dreblowa
  "Deutschland" na zdjęciu Maxa Dreblowa
 • Gmina Rewal. 16.00 ruszamy.
  Gmina Rewal. 16.00 ruszamy.
 • Paweł Pawłowski.
  Paweł Pawłowski.
  Świetny organizator!
 • Pan Paweł zagaja...
  Pan Paweł zagaja...
  Na ekranie kartka.
 • A tutaj... pokazuję pocztówki!
  A tutaj... pokazuję pocztówki!
 • Te butelki też kryją tajemnicę...
  Te butelki też kryją tajemnicę...
 • Hakenterrasse.
  Hakenterrasse.
  Ile tu zagadek!
 • Spotkanie trwało kilka godzin.
  Spotkanie trwało kilka godzin.
 • A to kolekcjonerzy ze swoimi skarbami.
  A to kolekcjonerzy ze swoimi skarbami.
 • W tle stary most.
  W tle stary most.
  A tu Romek z kartką!
 • Ocenzurowana kartka z okładki książki
  Ocenzurowana kartka z okładki książki
 • Tak było...
  Tak było...
  a niestety tak jest!
 • Teatr/Trasa Zamkowa. i dawna Wyszyńskiego.
  Teatr/Trasa Zamkowa. i dawna Wyszyńskiego.
wróć do listy
Copyright by Roman Czejarek.
Kopiowanie bez pisemnej zgody autora zabronione.